10 powodów, dlaczego ludzie się poddają.



Pragniesz odnieść sukces, wiadomo, każdy pragnie, ale żeby osiągnąć swój zamierzony cel, musisz nie tylko się poświęcić, ale i być wytrwałym. Samo marzenie o wygranej niestety nie wystarczy i tu zaczynają się schody. Jesteśmy mistrzami w wymyślaniu powodów czy jak kto woli wymówek, aby tylko odkładać pracę nad swoimi planami. Każdy z nas wymyśli bez większego wysiłku kilkanaście powodów, aby wymigać się od pracy nad swoim wyśnionym życiem.


1. Żyjemy szybko i często również oczekujemy szybkich rezultatów, no niestety, spełnienie marzeń to nie wyścig, każdy ma swoją metę. Wielu poddaje się już na samym początku drogi, gdy marzenia dopiero zaczynają zawłądniać umysł. I z powodu jak sądzimy, braku rezultatów porzucamy nasze cele. Może, gdy w końcu pojmujemy, że na wszystko w naszym życiu jest czas i miejsce to i spełnianie marzeń będzie dużo prostsze.

2. Spełniane marzeń to ciężka praca, bo gdyby było to proste, mielibyśmy samych szczęśliwych ludzi, a tak jednak nie jest. Często na naszej drodze stają osobniki zazdrosne i zawistne, które często same nie miały odwagi realizować swoich planów, a potrafią tylko mieszać inny w głowach. Środowisko i opinia innych ludzi ma duży wpływ na nasze życie, ale trzeba ryzykować, bo to właśnie wystąpienie przed szereg jest początkiem naszej drogi do sukcesu.

3. Jesteśmy bardzo wrażliwi i często boimy się wyjść ze swych kokonów, choć nie zawsze są one ciepłe i przytulne, to zawzięcie trzymamy się ich, bojąc kolejnego kroku. Przyszłość i tak nadejdzie czy tego chcemy, czy nie, pytanie brzmi, jak będzie ona wyglądać, czy staniesz się mało znaczącym trybem, czy będziesz sterował swoim życiem.

4. Nie tylko przyszłość nas przeraża, ale i przeszłość, wcześniejsze doświadczenia mogą być niczym kula u nogi. Pamiętaj doświadczenia, są częścią życia, to dzięki nim się rozwijamy, to co już było, nie wróci, tylko przyszłość możesz zmienić na taką, jaką zechcesz.

5. Często naszą wymówką stają się wyimaginowane problemy, no niestety jesteśmy mistrzami wymówek, wolimy wymyślać sobie przeszkody, zamiast spróbować je rozwiązywać. Życie polega na tym, że rozwiązujemy problem, musimy to zaakceptować.

6. Każdy człowiek został obdarzony jakim talentem, o tym jestem przekonana, ale nie każdy go jeszcze odkrył albo chce to zrobić. Często sami rezygnujemy z rozwijania swoich zdolności na rzecz leniuchowania, albo po prostu chcemy być jak wszyscy. Czyli kto ?

7. Każdy człowiek jest wyjątkowy, jedyny i niepowtarzalny, dlatego uważanie się za pępek świata jest też często problemem w spełnieniu marzeń. Myślimy, że coś się nam należy, ale świat często rozczarowuje, bo nie chce, kręcić się wokół nas, a marzenia kochają poświęcenia i pracę.

8. Poświęcenie, od tego zawsze zaczyna się droga przez mękę do spełnienia marzeń, by później z łezką w oku wspominać swój pot, krew i być pewnym, że było warto.

9. Marzenia potrzebują pracy i czasu, by się w pełni rozwijać, lecz my boimy się oddać część siebie, bez słowa się zatracić. Nie chcemy być rozczarowani swoją rzeczywistością, gdy ockniemy się z letargu, ale jak wiesz, sny się spełniają i nie będziesz musiał się budzić, bo to będzie już rzeczywistość.

10. Użalanie się na sobą nikomu nie pomogło, trzeba być silnym i odpornym nie wolno wątpić w siebie i swoje plany, bo jeśli ty nie będziesz wierzył w to, co robisz to, kto uwierzy i pójdzie za tobą, no kto.

Kończąc, marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia, pracą poświęcenie i oddania, trzeba je karmić, dbać o nie i pielęgnować aż w końcu staną się częścią naszego życia.

Ewa Kalina

Share this:

4 komentarze :

 1. Rzeczywiście na drodze do spełnienia marzeń czyha sporo pułapek. Ale przełamywanie się i pokonywanie ich jedna po drugiej niesamowicie dodaje sił i przynosi ogromną satysfakcję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietny wpis. Nie wystarczy tylko marzyć, trzeba tez cos robic w tym kierunku :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. jest ciężko, ale co trzeba zrobić? pro prostu zacząć robić i to jest sekret.

  OdpowiedzUsuń
 4. Droga na sam szczyt jest bardzo kręta i stroma, ale za to na samej górze czekają na nas niesamowite widoki,efekty naszej ciężkiej pracy : )

  OdpowiedzUsuń

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes