Dlaczego mężczyźni nie chcą się wiązać?

Dlaczego mężczyźni nie chcą się wiązać?
















Życie to nie bajka, a tym bardziej komedia romantyczna, dlatego nie wszyscy mężczyźni chcą się wiązać, płodzić dzieci i tworzyć szczęśliwe rodziny. Kobiety, jako opiekunki ogniska łóżko domowego mają wręcz wkodowane, choć nie wszystkie, chęć rozmnażania się i zakładanie rodzin. No cóż niektórych ustawień lepiej nie zmieniać no chyba, że zamierzamy wyginąć jak mamuty. Dziś stoję po drugiej stronie i chcę cię uświadomić droga kobieto, że nie każdy facet to teoretycznie mąż i ojciec twoich dzieci. To nie ma, co krzyczeć, płakać, rzucać się z mostu, trzeba to zaakceptować i po prostu poszukać faceta, który będzie wyznawał takie zasady jak ty o domu i rodzinie. Nie licząc przy tym, że jak dasz się zapłodnić, to ruszy go sumienie i się zmieni.



Nikt mi do szczęścia nie potrzeba. Każdy z nas jest inny, czego innego oczekuje od życia, albo po prostu się sparzył i musi odchorować. Ponadto model macho jest jak najbardziej aktualny, dlatego mężczyźni lubią chodzić na randki i podbijać niewieście serca. On chcę po prostu się bawić, korzystać z życia, a nie wiązać. Dlatego zanim kobieto wpadniesz na w szał uniesień, zakochać się na zabój, sprawdź czy to będzie ci się po prostu kalkulowało. Wiem, że miłość, ale często niestety, uczucia uczuciami, a życie życiem, czasem trzeba wiedzieć, kiedy po prostu dać sobie spokój, by nie stać się po prostu kolejnym trofeum.

Wieczny chłopiec, różni się ich określa również mianem maminsynków, oni niby są związku, ale chcą mieć wciąż otwartą furtkę. Może to po prostu owoc obserwacji i rodzinnych doświadczeń, a może po prostu nie jesteś tą kobietą. Często my kobiety rzucamy się na mężczyzn, oddajemy im serca, a facet daje z siebie minimum. Nie ma, co być na niego złą czy rozczarowaną, po prostu najwyższa pora na rozmowę jak widzicie swoją przyszłość i czy razem. Żebyś nie obudziła się pewnego pięknego dnia i nie stwierdziła, że zmarnowałeś sobie życie, bo wierzyłaś że on cię tak pokocha jak ty, jego czasem niestety lepiej się wycofać.

Nikt nie lubi ograniczeń i wiązania się, choć nam kobietą przychodzi to łatwiej No to nie dla mnie jest to nie lada wyzwanie. Oczywiście, że pięknie i wspaniale jest z dnia na dzień tylko, że niestety tak się nie da. Choć mężczyzna z natury jest myśliwym, a my kobiety chcemy wcisnąć go w miękkie bamboszki i wtedy zaczyna się bunt na pokładzie, bo nikt nie lubi, gdy się go ogranicza, gdy się coś każe. I czasem nasza nadopiekuńczość i robienie ze swych facetów dziecka źle się kończy. Każdy człowiek potrzebuje wolności chwili oddechu, czasem należy puścić go wolno, aby sam wrócił niż trzymać kogokolwiek na siłę.

Związek z drugim człowiekiem to wielkie szczęście i radość, ale i wyzwanie należy pamiętać, że każdy z nas jest inny i wyznaje inne zasady, ma się różne spojrzenia na świat. Dlatego czasem lepiej sobie odpuścić i poszukać kogoś innego niż się okłamywać i wierzyć, że on się zmieni i w końcu założycie szczęśliwą rodzinę bo można się przeliczyć.

Ewa Kalina


Share this:

4 komentarze :

 1. Do związku trzeba dojrzeć a jak wiadomo mężczyźni dojrzewają później :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Haha ja dojrzałem w wieku 42 lat. To znaczy wtedy się rozwiodłem po strasznej traumie... Kobiety potrafią stworzyć piekło na ziemi facetowi. W efekcie doświadczeń swoich i kolegów poprostu się wyleczyłem ze stałych związków z kobietami...

  OdpowiedzUsuń
 3. Haha ja dojrzałem w wieku 42 lat. To znaczy wtedy się rozwiodłem po strasznej traumie... Kobiety potrafią stworzyć piekło na ziemi facetowi. W efekcie doświadczeń swoich i kolegów poprostu się wyleczyłem ze stałych związków z kobietami...

  OdpowiedzUsuń
 4. Związek jest mi tak samo potrzebny jak rak albo zawał.

  OdpowiedzUsuń

 
Copyright © Ewa Freya. Designed by OddThemes