Pułapka zajętości.Chcesz osiągnąć sukces, jesteś wciąż zajęty, bo w końcu tylko lenie odpoczywają, ty nie masz czasu na odpoczynek. Gonią cię nowe zadania, wyzwania, poprzeczka idzie wciąż w górę. Zawrót głowy gwarantowany, gdy padasz wieczorem na twarz, coraz bardziej przerażony perspektywą kolejnych dni. Masz świadomość, że nic się nie zmieni, ale no cóż, taki los, wmawiasz sobie, że wszyscy tak żyją. Codzienna gonitwa, wyścig szczurów nie zawsze przekłada się na sukces. Bycie wciąż w gotowości na posterunku, źle może się skończyć. Wmawiamy sobie, że tak powinno być, nie mogąc sobie pozwolić, aby odstawać nawet na krok. Czyż to nie straszne, że ludzie próbuje zrobić z siebie maszyny, wciąż pragnące coraz więcej mieć, a nie być.


Bycie zajętym to świetny sposób na nie myślenie nad własnym życiem, wykonujesz czyjeś polecenia, ale wiedz, że taką wybrałeś sobie rolę, i nie oszukuj się, że jest inaczej. A z drugiej strony jest to wygodne, bo w końcu nikt nie może się do ciebie przyczepić, skoro jesteś wciąż zajęty. Wieczorem nie masz już siły, aby myśleć o sobie i swoich potrzebach.

Rezygnowanie z siebie dzięki tak zwanej zajętości w końcu ma sens, nie musisz wymyślać wymówek, żeby się spotkać ze znajomymi czy iść na randkę, bo w końcu jesteś albo zajęty, albo tak zmęczony, że marzysz tylko o łóżku. Spokojnie sobie czekaj, aż telefony całkiem umilkną, zostaniesz sam ze sobą i swoją zajętością.

W końcu myślisz, jesteś przekonany, że jesteś ważny niezastąpiony, reszta zaczyna mieć coraz mniejsze znaczenie, liczysz się tylko ty. Czy na pewno, czy twoja gonitwa nie sprawi, że zapragniesz tylko uwolnić się od zadań i któregoś pięknego dnia wyskoczysz z trzydziestego pietra, bo zrozumiesz, że przy tobie nie ma nikogo? Zastanów się, zanim nie będzie za późno.

Bycie zajętym to ostatni rodzaj mody, ale czy naprawdę musimy się aż tak poświęcać. Żyje się raz, a dni mijają nieubłaganie, świat jest tak skonstruowany, że musi być w nim równowaga. Jeśli nie zachowasz jej w życiu to wszytko runie jak domek z kart za twoją zgodą czy bez niej.

Każda dziedzina życia jest, ważna a nasza urojona zajętość może skończyć się tragicznie, nie zaniedbujmy rodzin, domów, przyjaciół, bo możemy się obudzić sami ze swoją zajętością.

Ewa Kalina

Share this:

Prześlij komentarz

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes