Przestań żyć cudzym życiem!!!Cenimy sobie wolność na każdym kroku demonstrujemy granice swojej życiowej przestrzeni, choć tak naprawdę sami kochamy zaglądać komuś przez ramię i dawać dobre rady. Czyż to absurdalne, że z jednej strony tępimy wścibskich i ciekawskich ludzi, a z drugiej strony jesteśmy tacy sami. Czasem jest to podyktowane naszym dobrymi intencjami, ale częściej chęcią robienie komuś na złość. Niestety większość z nas tak robi bardziej lub mniej świadomie w końcu jesteśmy istotami stadnymi, to naturalne, że interesujemy się losem innych osób, ale już obgadywanie i dręczenie nie jest.


Począwszy od najbliższego otoczenia gdzie niektórzy znalazł sobie nową pasję. między narzekanie monitorują życie innych. Często niestety mylą się swoich osądach robiąc komuś krzywdę. I tak od samego początku zaczyna się gnębienie wyjątkowych jednostek, przecież wszyscy powinni być tacy sami, a gdy odstają są dla innych zagrożeń. Tak niestety często funkcjonują małe społeczności każdy podejrzany ruch jest rejestrowany, a każdy nawet małe uchybienie napiętnowane. Najgorsze z tego wszystkiego, że ci ludzie często się mylą wymyślają niestworzone historie pragną niszczyć dla zasady.

Im więcej czasu będziesz poświęcał na analizowanie, co i kto o tobie powiedział to sam będziesz wplątywał się w tą maszynę. Trzeba mieć to na uwadze, że ludzie mówili, mówią i mówić będą, a gdy ktoś zejdzie ci naprawdę za skórę pójdź do niego, i wyjaśnij sprawę, ale tak żeby wszyscy dookoła słyszeli, na drugi raz każdy z nich pomyśli dwa razy zanim znów wypowie się na twój temat.

Wypijanie krwi z innych to nie żadna nowość, dlatego tak jest, że niektórzy żyją cudzym życiem? Bo ich życie jest nudne i bez w celu, a muszę się czymś zająć, aby nie zwariować. To jest ich sposób na życie pomyśl, dlaczego tak świetnie sprzedają się gazety plotkarskie, bo ludzie wręcz kochają podglądać innych. Dzięki takiemu podejściu mogą bez wyrzutów sumienia wmawiać sobie, że nie mają szczęście, ciesząc się z czyich niepowodzeń i zawirowań losu.

Po co to wszystko, bo to łatwiejsze prostsze nic od nich nie wymaga w końcu zamiast pracować, pocić się, męczyć, myśleć, walczyć lepiej usiąść prościej obgadać czy też wyśmiać, a jaka ulga, że los nie tylko dla nas jest taki okrutny.

Dorabianie teorii to też nie żadna nowość przecież lepiej powiedzieć, że ktoś jest złodziejem, niż, że zapracował albo, że przez łóżko załatwił sobie pracę. W końcu w normalnym życiu nic nie może dorobić się niczego uczciwą pracą prawda? Wierząc w te brednie niektórym jest lżej żyć mają wymówki w końcu oni tacy uczciwy i bogobojni i jedyne, co ich mogło spotkać to smutne, nudne życie. I tak żyją w tym przeświadczeniu z dnia na dzień szkoląc kolejne pokolenia na smutnych sfrustrowanych nudziarzy, których los pokarał dla zasady.

Życie czyimś życiem to nie jakaś brednia niestety tak się dzieje wszystkie social media, są po to żeby podglądać innych najwyższy czas przestać i powiedzieć dość! Czas skupić się na swoim życiu, bo może i czyjeś życie jest lepsze fajniejsze, ale nadal nie jest ono nasze.


Ewa Kalina

Share this:

2 komentarze :

  1. to prawda, niech każdy patrzy siebie

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam.cieszę się ze nie należę to "żyjących cudzym zyciem"sama żyje bardzo intensywnie i nie mam czasu na przypatrywanie się sąsiadom .pracuje,realizuje się w pracy,mam hobby,planuje urlopy ,czytam i spędzam czas z najbliższymi mi osobami z którymi czuje się najlepiej.każdy z nas ma jakiś talent ,który trzeba w sobie odszukac,dokopać i dalej to już łatwe. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

 
Copyright © Ewa Freya. Designed by OddThemes