Nigdy nie będziesz wystarczająco przygotowany !


Niestety większość z nas, która choć raz zetknęła się z tematyką rozwoju osobistego i motywacji, podejrzewam, że miało podobne odczucia, bo gdy już endorfiny opadły po pierwszym zachłyśnięciu się magicznymi sposobami na wymarzone życie, przyszła refleksja, jak to robić. Jak sprawić, że wszystkie marzenia wypisanie po kryjomu na karteczce urzeczywistniły się. Pierwsza myśl, która cię dopada, trzeba być dobrze przygotowanym, jak do sprawdzianu, żeby mnie nic nie zaskoczyło. I wertujesz kolejne książki, obskakujesz seminaria, i wciąż szukasz idealnej odpowiedzi.


Muszę cię rozczarować, choćbyś przeczytał wszystkie książki o rozwoju osobistym, był na wszystkich seminariach, zrobił planer na pół ściany, wizualizował, to nic tym nie osiągniesz. Musisz po prostu zacząć działać, skupić się na jednej kwestii i ją dokładnie zaplanować, krok po kroku.

Chcesz poznać partnera, nie wystarczy go wyciąć z gazety i przykleić na lodówkę przy okazji wypisując jego cechy charakteru obok, by pewnego pięknego dnia zapukał do twych drzwi z bukietem róż. Musisz działać, a jak, proszę bardzo, odśwież swoją garderobę, przekonaj się do szpilek, ići do fryzjera i makijażystki, wyrusz na łowy do klubu,czy kółka różańcowego, rusz się. A jeśli jesteś za leniwa, skorzystaj z portali randkowych.

Po takim przygotowaniu z pewności przyprowadzisz do domu swój ideał. Musisz działać, a nie przygotowywać się bez końca, bo idealny moment nie istnieje i nie będzie istniał. Tak jest w każdej dziedzinie, chcesz założyć firmę to, to zrób, wymyśl czym ma się zajmować, idź do urzędu, znajdź lokum, pracowników, maszyny, nikt nie powiedział, że będzie łatwo. I takie przykłady można mnożyć, możesz wszystko, co byś nie chciał, ale musisz działać.

Tak właśnie spełnia się marzenia, nie wiecznym przygotowywaniem się , które może nigdy się nie skończy, bo nikt nigdy nie będzie wystarczająco przygotowany. To działanie umożliwia nam realizację planów.

Przed rozpoczęciem każdy ma obawy, i nie ważne jak misterny będziesz miał plan zawsze może coś spaść jak grom z jasnego nieba. Ale gdy nie spróbujesz to możesz być pewny, że całe życie będziesz żałował że nie spróbowałaś.
To jak żyjesz jest wynikiem wyłącznie twoich decyzji, plany, marzenia to coś wspaniałego, ale jeszcze wspanialej jest je realizować.


Ewa Kalina.

Share this:

Prześlij komentarz

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes