Jak nie planować czasu ?Wszyscy dookoła tłumaczą jak planować, jak stworzyć misterny plan, który sprawi, że wszystkie twoje założenia ziszczą się jak za dotknięcia czarodziejskiej różdżki. No niestety, wcale nie jest to takie proste i łatwe. Bo często, czasem samo planowanie staje się naszym głównym celem i te wszystkie kolorowe planery, zakreślacze, karteczki sprawiają, że nasze zadania tylko się coraz bardziej piętrzą, a oczopląsne karteczki przyprawiają o mdłości, że znów polegliśmy i nie daliśmy rady.


Nie można za bardzo maltretować planera, ja wiem te ambicje, a do tego pewnie przeczytałeś kilka genialnych poradników, jak to nie można zmarnować żadnej sekundy życia. No niestety mogę ci z góry powiedzieć, że twój misterny plan się nie powiedzie albo skończy się właśnie na samym planowaniu.

A dlaczego oto odpowiedź, wszystko przychodzi w życiu z czasem, powoli, musisz przyzwyczajać swój świat i mózg do nowych zadań, bo się przejesz. Narzucanie sobie zbyt szybkiego tempa nie przybliży cię, do celu, a raczej cię do niego zniechęci. To jak jedzenie tortu, kawałek po kawałku, a nie cały naraz, bo powiesz sobie dość już przed startem,i będziesz czuł, że nie dasz rady. Wszystko, co chcesz, zrobić musi być rozpisane z rozmysłem, ja wiem, że twój początkowy entuzjazm i wola walki jest ogromna, ale niestety rzeczywistość zrobi swoje i polegniesz.

Żeby twój plan działania miał ręce i nogi, musisz nim uwzględnić wiele zmiennych, żeby przepadkiem nie okazało się, że twoje założenia nawarstwiły się na koniec tygodnia, bo miałeś niezapowiedzianych gości, bolała cię głowa, a ty teraz nie wiesz, od czego nawet zacząć, stwierdzając jednocześnie, że nie ma to już większego sensu, lepiej powoli a regularnie. Musisz po prostu racjonalnie zaplanować swój czas, bo nic w swoim życiu nie zmienisz oprócz wrzodów żołądka lub rozstroju nerwowego.

Planowanie ma być przede wszystkim ułatwieniem życia, wskazówkami, takimi przypomnieniami a niesztywnymi zasadami, których należy się trzymać. To ma być dla nas przyjemne, bo uwierz mi na słowo zamiast czerpania przyjemności z planowania, jakim miał stać się twój planer, będziesz nerwowy i rozczarowany.


Ewa Kalina

Share this:

Prześlij komentarz

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes