Dziewczyna sama na urlopie.


Czasem niektóre z nas znajdują w sobie dość odwagi, by wyruszyć w podróż, same bez opiekuna? Czy jak zwać męskie ramie. Czujemy wtedy wolność, nieskrępowaną żadną narzucaną decyzją, same mamy wpływ o swojej przygodzie. Czyż to nie cudowne iść samej w świat, zaryzykować i przekonać się, czy jesteśmy takie niezaradne, jak się facetom wydaje. Taka podróż może być cudownym przeżyciem, na lata zapamiętanym, bo tylko ty i twoja karta bankomatowa będziecie się z niej potem rozliczać. Nie będziesz miała kogo obarczyć odpowiedzialnością, gdy coś pójdzie nie tak, a z drugiej strony nie musisz wysłuchiwać tych jęków i narzekań.

Oczywiście wszystko pięknie, ale najpierw trzeba się przed taką eskapadą spakować. Nasza zapobiegliwość w kwestii zmienności pogody może niektórych bawić, ale co będzie, gdy na Hawajach naprawdę spadnie śnieg, nie możemy zamarznąć. Oczywiście, że potrzebna jest kurtka i buty, to samo dotyczy kwestii siedmiu strojów kąpielowych na każdą porę dnia i nocy, pomijając fakt, że i tak kupisz sobie jeszcze z pięć, do tego ulubione piżamki w jednorożce, a o wymyślnych stylizacjach nie wspomnę, a do tego buty, to już kolejny rozdział. Kosmetyczka, płyny, szampony i zestawy do makijażu manikiur, pedikiur, musisz być przecież ubezpieczona na każdą ewentualność, suszarka, lokówka, prostownica. I już spokojnie możesz być pewna, że zabrałaś wszystko, tylko w razie czego zamów dwie taksówki, bo w jedną możesz się nie zmieścić.

Wbrew założeniom kobiety są wszystkożerne, a i objętościowo możemy pochłonąć porcję rosłego mężczyzny. Nasza chęć jedzenia i spróbowania wszystkiego czasem może przerażać. No cóż, gdy wszystko jest takie nowe, pachnące i smaczne, dorzucając do tego te kolorowe tropikalne drinki. Nie ma obaw, że nie zmieścisz się w ubrania, w końcu kupisz sobie nowe, a wiadomo, że rozmiar rozmiarowi nierówny.

Uwierz mi na słowo, że samotne zwiedzanie miasta będzie czymś wspaniałym, ekscytującym, nie dość, że zajrzysz, w najbardziej odległe zakątki miasta to zrobisz, mega zakupy, a i nie ty się zgubisz, ty po prostu w końcu będziesz mogła zwiedzać dzień i noc.

Urlop to czas, w którym można się wyluzować, odpocząć, zresetować mózg. Więc moje drogie bawmy się, jedzmy, pijmy i kupujmy, bo podejrzewam, że nigdy więcej nie będziemy miały okazji na taką wolność.


Ewa Kalina.

Share this:

Prześlij komentarz

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes