Czemu tak wielu z nas się BOI ?


Strach jest najgorszym doradcą, jakiego można słuchać, to właśnie dzięki niemu, taki wielu z nas, nawet nie próbuje, oddaje swoje życie zamiast zawalczyć o swoją przyszłość, marzenia, pasje. Czy to, nie straszne że, taka mała rzecz jak strach, hamuje nasz rozwój, bo tak w zasadzie czego się boimy, chyba samych siebie, tego że okażemy się za słabi, bo prościej jest marzyć, niż podjąć walkę. Tak samo boimy się również odrzucenia, braku zrozumienia ze strony najbliższych, otoczenia. Bo przecież prościej iść za tłumem, wmieszać się w jednobarwną masę która idzie ślepo przed się siebie. Czy na pewno tak chcesz żyć, nie sądzę, każdy z nas ma jedno życie, jedną szansę, co z nią zrobisz sam, zdecyduj, tylko przestań się bać, bo strach to zły doradca.


Jeśli nie spróbujesz, to się nie dowiesz, myślisz że każdy odnalazł swoją pasją, od razu, że wstał rano i oznajmił światu, od dziś będę śpiewaczką operową, albo skrzypaczką, czy też zostanę mistrzem świata w boksie. Tak nie było, ludzie całe życie szukają swojej pasji, ale szukają, aż w końcu odnajdują. I ty też musisz spróbować, szukać, nie to, to coś innego, możesz wszystko, bo to twoje życie i czas. Co cię w sumie zatrzymuję, strach, opinia otoczenia, ludzie gadają i będą gadać tacy już są.

I nawet jakbyś szukał długo, to będziesz czuł, że nie zmarnowałaś czasu, bo gdy się odwrócisz zobaczysz to co stworzyłeś, przypomnisz sobie z łezką w oku jak było trudno, a zarazem przyjemnie uczyć się tego czy tamtego. Jak z zapartym tchem poznawałeś tajniki i rozwijałeś swoją pasję i zainteresowania. Już czujesz, uwierz mi na słowo, że to cudowne uczucie i nie będzie już strachu i zastanawiania się co ludzie powiedzą.

Strach ma duże oczy i często sama decyzja o rozpoczęciu jest najtrudniejszym etapem. Ale gdy już zrobisz ten pierwszy najważniejszy krok, to nic już cię nie zatrzyma.

Ewa Kalina

Share this:

Prześlij komentarz

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes