Chyba jednak nie lubię ludzi ?Homo sapiens to dziwna istota, która opanowała każdy kontynent, morza, oceany pozostawiając po sobie zgliszcza, śmierć i chaos. No niestety jesteśmy gatunkiem ekspensywnym, chciwym nieliczącym się z innymi gatunkami, ale co najdziwniejsze i sami ze sobą.


Ile razy słyszy się od ludzi, że nie udało im się to czy tamto, bo oczywiście ktoś inny zawinił, spychając, tym samym odpowiedzialność za swój podły los. Nie słyszałam jeszcze, żeby ktoś powiedział, dałem ciała, spróbuję kolejny raz, z pewnością mi się uda.

Wolą poddać się i zrzucić winę na kogoś, zamiast podnieść się i dalej przerzucać tony gnoju, nie to nie w ich stylu. Przyznać się samemu przed sobą do błędu, wolą czekać na mannę z nieba i mówić, że mają życie do dupy, bo taki ich los.

To samo dotyczy kwestii poddawania się czasem tuż przed startem, bo po co pewnie się nie idź, trzeba mieć koneksje, a własną praca to można się o najwyżej garba nabawić. I tak żyją w stagnacji w zawieszeniu. Wmawiając sobie, że skoro ktoś ma, lepiej to dostał to za darmo, a reszta pewnie los był dla niego łaskawy, a my żuczki nieboraczki no cóż.

Wielu ludzi uważa i naprawdę nie wiem skąd, im się to bieżże, zamiast pracować wolą krytykować, a jednocześnie skrycie zazdrościć. Nigdy nie wezmą pod uwagę faktu, że gdy oni leżeli, na kanapie inni zasuwali, nie spali po nocach, po prostu pracowali przez kilka , kilkanaście lat aż w końcu dopięli swego. Przecież nie nikt nie widział ich poświęcenia, większość podśmiewała się z boku i podpytywała, po co ci to, ale po osiągnięciu celu ruszyła cała lawina teorii spiskowych. W nich też jesteśmy rewelacyjni, od spadków od cioci z Ameryki po seks za karierę po znajomości.

Nikt głośnio nie powie, że ktoś sobie na coś zapracował, to byłoby zbyt proste, przecież nie ma takiej opcji, a po drugie takie rzeczy zdarzają się tylko w filmach.

Dlatego im dłużej znam ludzi i rozmyślam o ich postępowaniu i podejściu do życia to nie wróże nam długiej owocnej przyszłości.


Ewa Kalina

Share this:

Prześlij komentarz

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes