Nie żyj według wzoru !


Kochamy szablony, kochamy standardy, czasem wydaje mi się, że gdyby ktoś miał, taką moc to pozamykałby, ludzi w identycznych domach, w identycznych warunkach, gdzie mogliby szczęśliwie wegetować do końca swych dni. Tak, żeby nikt z tych ludzi nawet nie pomyślał, że, można żyć inaczej po swojemu.


Tak samo jest z dobrymi radami, ludzie próbują nam doradzić w kwestach, o których często nic nie wiedzą albo korzystają z utartych szablonów, żyj jak wszyscy. Zakładając tym samym, że wszyscy do niego pasują, dom z ogródkiem, pracę, którą będą się kurczowo trzymać, mąż dwoje dzieci i psa. No niestety tak nie jest.

Dobrymi radami jest piekło wybrukowane, tego jestem pewna, bo niby skąd ktokolwiek ma wiedzieć, co dla ciebie jest najlepsze, a tak przepraszam szablon. Uważam, żeby ktokolwiek miał prawo, na doradzaniu w jakiejkolwiek kwestii, to musiałby być samym Bogiem.

Każdy z nas jest, inny ma inne plany, marzenia musie iść swoją drogą a jak zacznie, słuchać tych dobrych rad to zleje się z pozostałymi, a ot przecież nie chodzi, by być jak każdy.

Wiecie, co jest najzabawniejsze, że ludzie, którzy udzielają tych rzekomo dobrych rad, wcale się w swoim życiu do nich nie stosowali, są to ich wyłącznie pobożne życzenia.

Bo w zasadzie kto ma prawo oczekiwać od kogokolwiek to czy tamto, odpowiedź jest prosta NIKT. Każdy z nas sam układa swój scenariusz, czy to podług szablonu, czy pisze własny, to jest wciąż tylko i wyłącznie jego wybór.

Sprawianie komuś przyjemności i rezygnacja ze swojego życia jest po prostu nieporozumieniem, bo to ty na starość siedząc w fotelu, będziesz albo rozczarowany swoim życiem, albo szczęśliwy, że żyłeś, tak jak chciałeś, a pamiętaj, tych doradców już nie będzie.


Ewa Kalina

Share this:

Prześlij komentarz

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes