Mistrzowie narzekania.Jak dziś mija Ci dzień ? Z pewnością znajdziesz powód, by narzekać, za gorąco, pada, a może przysłowiowa główka i paluszek, przeszkadzają ci w spełnianiu marzeń i podjęciu działania. Co dziś stoi ci na drodze, ile znajdziesz jeszcze powodów, by marnować swój czas? No ile. Tak wiem, niektórzy są mistrzami narzekania, bo nic w ich życiu nie jest tak, jak zakładali, nie tworzą związku, jak chcieli, nie mają pracy, o jakiej marzyli. I tak dzień w dzień, wpadają w marazm, bo założyli, że taki ich los, a jedyne co potrafią to narzekać i zazdrościć.


Wielu z nas szuka wciąż usprawiedliwienia, winiąc za swój los, problemy wszystkich dookoła. My po prostu kochamy narzekać, kochamy wciąż szukać usprawiedliwienia, zamiast szukać rozwiązań. Każda twoja decyzja ma wpływ na twoje życie, a jeśli wciąż próbujesz, zrzucić odpowiedzialność na kogoś innego, to masz takie życie, a nie inne.

W końcu musisz pojąć, że twoje narzekanie nic nie zmieni, tylko ty czujesz się coraz gorzej, czując, jak życie ucieka, między palcami. Możesz oczywiście narzekać na pracę, w której masz podłe koleżanki i szefa psychopatę, a do tego wypłatę, która prosi o pomstę do nieba. Ale co to da, zamiast narzekać i użalać się nad sobą, przy okazji wpadać w nerwicę, bezsenność czy depresję. Idzi na kurs doszkalający, czy złóż CV gdzieś indziej, by w końcu uwolnić się i trzasnąć drzwiami. Ja wiem prosto mówić, ale jak nie spróbujesz i nie podejmiesz jakiejkolwiek decyzji to nic się nie zmieni, a może za to być tylko coraz gorzej.

To samo dotyczy twojego wyglądu, uważasz, że powinnaś schudnąć, bo zaczyna powoli brakować rozmiarów. To przestań narzekać i coś z tym zrób, ale nie stosuj magicznych diet, od wujka Google tylko idź do specjalisty. Ja wiem, że prościej jest założyć ręce i mówić, że inni to mają lepiej, wygrali na loterii genetycznej. Weź się za siebie nie jutro, za tydzień rok, tylko dziś. Idź do fryzjera kosmetyczki, stylisty w końcu po to są, by ci pomóc.

Przykładów można mnożyć, do związków, sytuacji rodzinnej, przyjaźni i każdej innej dziedziny życia. Ważne, żebyśmy przestali narzekać i wmawiać sobie, że nic nie da się z tym zrobić, musisz w końcu wziąć odpowiedzialność za siebie i zdecydować, a nie czekać i mieć nadzieje że coś samo się zmieni.


Ewa Kalina

Share this:

1 komentarz :

  1. Oj. To jest tak prawdziwe. Każdy narzeka, nienawidzę narzekania. Nie lubię ludzi, którzy wokół siebie widzą same negatywy. Dlatego w każdym dniu odnajduje coś co mi daję kopniaka, co jest dla mnie ok, co daję mi szczęście akurat w tym dniu. Doszukuje się tego, co pierwsza lepsza osoba się nie dopatruję. :)
    Pozdrawiam, bardzo dobry wpis. Natasza z bloga: jestemnatasza.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes