Zacznij tam gdzie jesteś. Przestań czekać na odpowiedni moment!


przestań czekać


Spełnianie marzeń i wyznaczonych celów to nie lada sztuka, ale jedno jest pewne wszystko zaczyna się i kończy w naszych głowach. Często niestety czekamy na odpowiednim moment, łut szczęścia, okazję, która często niestety nie przychodzi. Bywa również, że zatrzymujemy się na etapie przygotowani, bo wciąż używany, że wiemy za mało. Zamiast wprowadzać swoje marzenia w życie, wciąż czekamy. Niestety to nie przybliży w żadnym stopniu do realizacji celu, bo tylko praca nad nim realnie wpływa na nasze życie. Zastanów się, co ciebie blokuję, co nie pozwala wyjść ze strefy komfortu w tej małej ciasnej jaskini.


 Nie ma, co się oszukiwać, że nadejdzie ten odpowiedni moment, bo na pewno nie nadejdzie. To my kształtujemy nasze życie przez podejmowanie decyzji, a jeśli wciąż czekasz, no to cóż masz takie, a nie inne życie. Pora wziąć za nie odpowiedzialność i zacząć decydować o swoim losie, ile jeszcze chcesz żyć w zawieszeniu i karmić się mrożonkami. Czekanie nic nie zmieni to decyzja i praca zmienia rzeczywistość.  Oczywiście, że nie jest to łatwe i proste, ale lepiej się rozczarować niż nie spróbować. Każdy moment jest dobry na rozpoczęcie im wcześniej się zdecydujesz tym lepiej.

Całe życie to rozwój, zdobywanie nowych doświadczeń, pokonywanie przeszkód czy świętowanie sukces. To ty podejmujesz decyzję czy kroczysz przez życie świadomie czy płyniesz przez nie targany przez zawirowania losu, bezwładnie się mu poddając. Określ swój cel i stanowczo dążyć do jego realizacji. To wszystko zależy od ciebie, jaką postawę przymniesz ofiary czy zdobywcy.

Często uciekamy do teraźniejszości, rozpamiętujemy, przeszłości, porażki, które blokują nas na miesiące, lata czasem nawet całe życie. Ale pamiętaj nic nie dzieje się bez przypadku może twoje obecna sytuacja ma otworzyć ci oczy i drzwi do czegoś zupełnie nowego, o czym w normalnych warunkach byś nawet nie pomyślał. Wszystko, co dzieje się w naszym życiu jest po to żeby nas przestrzec albo właśnie otworzyć szeroko oczy, zastanów się jak to jest u ciebie.

Dla każdego ucznia znajdzie się nauczyciel nie ma, co na siłę go szukać sam się znajdzie, gdy będziesz na to gotowy. Dlatego tak ważny jest rozwój i nauka. Pora skupić się na życiu i jego możliwościach, które oferuje. Przestań przejmować się opinią innych tym, że ludzie cię nie rozumieją, to ich sprawa nie twoja ty wiesz pewnie już gdzie chcesz dojść.

Zacząć możesz z miejsca, przestań przeliczać, kalkulować, zastanawiać się weź się od razu do pracy.

Ewa Kalina

Share this:

1 komentarz :

 
Copyright © Ewa Kalinowska. Designed by OddThemes