Wykorzystuj każdą chwilę, stań się kameleonem życia.


Zmian w życiu

Często wydaje się, że nie wykorzystujemy w pełni z danego nam czasu i możliwości. Niby wykonujemy wszystkie zadania to jednak czujemy się, że stać nas na więcej. Pora wykorzystać czas pomiędzy zadaniami, czyli ten, który tracisz na dojazdy czy wykonując podstawowe czynności. Myślisz pewnie, że to niemożliwe bo i tak kalendarz jest wypełniony po brzegi, to jednak da się jeszcze więcej wycisnąć z każdego dnia.


Wykorzystanie w pełnie danego nam czasu to nie lada wyzwanie, pomyśl ile czasu tracisz na dojazdy, możesz wtedy czytać książki, słuchać audiobooków czy podcastów. Upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, tak samo w domu, zamiast radia czy telewizji włącz kurs językowy. Tracimy dużo czasu na przyziemne rzeczy, a po co można naprawdę wykorzystać ten czas na naukę. Pomyśl ile godzin dziennie mija ci bezpowrotnie, mimo że wykonujesz plan dnia to jednak jak widzisz można go jeszcze efektywniej wykorzystać. Obecny postęp technologii daje nam wręcz nieograniczone możliwości, pora zacząć je stosować w naszym życiu.


Zmiana planu i zawirowania losów to norma w naszym życiu, więc pora to wykorzystać. Dlatego tak ważne jest nie odkładanie zadań na ostatnią chwilę, po co masz się niepotrzebnie denerwować skoro i tak wiesz, że musisz. Kolejna kwestia to wykorzystywanie okazji. Nie jesteś maszyną nie musisz cały czas żyć według planu, pamiętaj plan ma być tylko pomocnikiem, a nie wyznacznikiem. Dostosowanie się do zaistniałych warunków i okazji to też sztuka, więc zamiast rwać włosy z głowy wykorzystaj to, co przynosi los, a naprawdę rezultaty mogą być spektakularne. Oczywiście, że prościej jest żyć według planu, ale trzeba być przygotowanym na wszystko więc bądź jak kameleon.


Życie to sztuka wyboru, trzeba będzie otwartym i elastycznym i oczywiście nie ma, co rzucać się na każdą okazję, ale gdy taka nadejdzie, zastanów się czy warto. Często trudno jest nam podjąć decyzję przez to szansa bezpowrotnie mija, weź kartkę i długopis wypisz wszystkie za i przeciw, żeby mieć czarno na białym czy warto.


Życie to podróż, a nie schemat pora wykorzystać go jak najlepiej, a do tego umieć się dostosować do zaistniałych okoliczności niczym kameleon.

Ewa Kalina


Share this:

Publikowanie komentarza

 
Copyright © Ewa Freya. Designed by OddThemes