7 kroków by ruszyć z miejsca.
Boimy się, paraliżuje nas strach przed podjęciem działania, czując się jak zwierze w klatce, z jednej strony pragniemy wolności, a z drugiej boimy się tego co nieznane. Wciąż szukając nowych wymówek by moment piewszego kroku odsunąć jak najdalej. Znasz to, wiesz, jak to jest, gdy coś w środku pcha cię do przodu, a twój mózg paraliżuje strach. Wmawiasz sobie, że jest jeszcze czas, jesteś  w końcu młody, a może nie wypada i co ludzie powiedzą. Muszę cię teraz uświadomić że, większość z nas tak ma, strach przed nowym jest zrozumiały, ale najwyższy czas już się go pozbyć, albo choć na chwilę odłączyć go od mózgu i ruszyć za swoimi marzeniami.1. Decyzja — podejmij decyzją to najważniejszy krok, od niej wszystko się zaczyna, musisz zdecydować, co chcesz, bez przekładania, szukania wymówek. Zachowaj się jak dorosły odpowiedzialny człowiek i sam zdecyduj o swoim losie, bez twojej decyzji nic się w twoim życiu nie zmieni.

2. Ograniczenia — przez twoją głowę przetoczy się fala tusanmi, zabierze wszystkie dobre myśli, a pozostawi zgliszcza i całą masę powodów, by się poddać. Przeanalizuj je spokojnie, a większość z nich sama zniknie, a co do reszty, z pewnością znajdziesz rozwiązanie.

3. Nie szarżuj — spokojnie kowboju, pośpiech to zły doradca, najpierw poznaj temat, rozejrzyj się, nie ma co pędzić na oślep. Zacznij powoli i spokojnie, a z czasem nauczysz się wszystkiego. Zachłyśniecie się nowymi rzeczami, może okazać się katastrofalne, musisz mieć solidne fundamenty, by na nich zbudować całą resztę.

4. Zmuś się — gdy twój entuzjazm trochę stopniał, a rezultatów wciąż nie widać, i pokochały cię porażki, to niestety przyszedł czas, aby się troszkę nad sobą poznęcać, przestań się rozglądać i porównywać z innymi, bież się do roboty.

5. Planuj — powiedzmy, że jakimś cudem dobrnąłeś do tego momentu, moje szczere gratulacje. Wiesz, co to znaczy, że dobrnąłeś do momentu gdzie, wszystko pójdzie już jak spłatka. Opanowałeś podstawy, nie uciekłeś z krzykiem, to znaczy, że już niedługo spełnisz swoje marzenia.

6. Koncentracja — korzystaj z każdej wolnej chwili na rozwój, idealnych momentów nie ma, to twoja praca przybliża cię do spełnienia, nie pozwalaj sobie, na długie przestaje, bo strach tylko czeka aby zawłądnąć twój umysł i odwieść cię od spełnienia marzeń, nie daj się.

7. Sukces — tak osiągnąłeś swój cel, wspiąłeś się na Mont Everest pragnień, otwórz szampana i po świętuj sukces, ale nie za długo, bo kolejne szczyty już czekają na ciebie, tym razem będzie łatwiej, bo znasz już drogę.

To mój plan, siedmiu kroków do sukcesu, tyle wystarczy, by spełnić swoje marzenia. Życzę sukcesów.

Ewa Kalina.

Share this:

1 komentarz :

  1. Jestem teraz przed wprowadzeniem poważnych zmian w swoim życiu, więc ten tekst przeczytałam akurat w dobrą porę 😊

    OdpowiedzUsuń

 
Copyright © Ewa Kalinowska. Designed by OddThemes