5 zasad wyjątkowości.
Nasza rzeczywistość wciąż się zmienia, ciągle każąc nam, za czym gonić. Żyjemy w nieustannym pedzie albo próbujemy na siłę nie odstawać od ogółu. Często zatracając się w życiu tu i teraz, przekształcając swoje być na mieć. Zastanawia mnie czy takie życie ma na dłuższą metę sens, czy ta ciągła gonitwa nie stanie się naszym przekleństwem. To ciągłe dostosowywanie się do norm, nakazów, zakazów poleceń w końcu sprawi, że staniemy się puści w środku, a sama wartość nas samych jako ludzi uleci i co wtedy nam zostanie.1. Z pewnością wiesz o tym, że jesteś swoim panem i władcą i nikt nie powinien narzucać ci swojej woli. Posiadanie świadomości, że czasem trzeba się sprzeciwić czy też mieć własne zdanie, czy opinie w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Nikt nie powinien ci niczego narzucać, choć z pewnością czasem może wydawać się to trudne to w dłuższej perspektywie z pewnością będziesz zadowolony ze swojej decyzji.

2. Masz również prawo być egoistą, zapatrzonym w siebie samolubnym człowiekiem, choć tylko czasami. Każdy musi czasem zadbać tylko o siebie i swoje potrzeby. Nie krepuj się, bo jeśli ty będziesz żył w zgodzie ze sobą to i świat okaże się jeszcze piękniejszy.

3. Dobrze rady, jak my nienawidzimy dobrych rad, oczywiście są one z pewnością poparte latami doświadczeń, ale jednak czasem dobrze się sparzyć i samemu stwierdzić, że podjęliśmy złą decyzję. To właśnie dzięki doświadczeniu kształtujemy swój charakter i osobowość.

4. Niektórzy ludzie mają nawyk zrzucania na innych swoich problemów, tak ja wiem, że każdy z nas powinien być dobrym samarytaninem, ale czasem lepiej jest, gdy każdy sam wypije piwo, które nawarzył. Pamiętaj, nie musisz brać odpowiedzialności, jest akcja i reakcja tak skonstruowany jest ten świat, ale że rezultaty inne niż oczekiwane no cóż, bywa.

5. Twoje decyzje i działanie mogą w zasadzie nikomu nie odpowiadać, mogą wydawać się innym, głupie, niewłaściwe, ale one są twoje i tylko ty za nie odpowiadasz. Czasem w życiu warto, jest zaryzykować i postawić na swoim, choć zawsze należy pamiętać o konsekwencjach.

Każdy człowiek jest wyjątkowy, niepowtarzalny i jedyny nie dajmy sobie wmówić, że jest inaczej, korzystajmy ze swojej wyjątkowości na swój unikalny sposób i cieszmy życiem z jego cieniami i blaskami.

Ewa Kalina

Share this:

2 komentarze :

 1. Niestety ludzie żyją w ciągłym pędzie, czasem zastanawiam się czy nie warto przystanąć na chwilę i poświęcić czas najbliższym.
  Pozdrawiam,
  Alexandra Drążek

  http://aldrazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciężko jest być sobą w tych czasach. Tacy ludzie którzy się wyróżniają często są brani za dziwaków, więc trzeba mieć sporo odwagi żeby się sprzeciwić wszystkiemu i wszystkim .

  OdpowiedzUsuń

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes