Jak wyrwać się z codzienności ?
Każdy z nas chciałby mieć wymarzone życie, ale najlepiej bez wysiółku, wszystko podane na tacy, a i oczywiście ładnie opakowane. Przepraszam, obudź się już czas. Nasza rzeczywistość dość często odstaje od tego, co sobie wyobrażamy i wtedy przychodzi rozczarowanie. A my w zasadzie nie wiemy jak się z niej wydostać i poddajemy się, bo myślimy, że nic nie jesteśmy w stanie począć, i żyjemy z dnia na dzień jak żywe trupy.Jako ludzie jesteśmy bardzo pomysłowi, znaleźliśmy sposób by zagłuszać nasze pragnienia, które niejako mają nam umilić, a może tylko sprawić, że nasza rzeczywistość stanie się piękniejsza. Alkohol, narkotyki, a nawet czekolada to po prostu zagłaszcze naszych pragnień. Nawet dzięki serialom przenosimy się, do tego idealnego świata gdzie nie musimy myśleć i się martwić, bo wszystko dostajemy na tacy, gotowe, by znów rano ocknąć się w swoim życiu.

Przede wszystkim musisz się ruszyć, zrobić coś dal siebie, przestać oczekiwać, że coś się w samo zmieni. Bez pracy i zaangażowania nie ma najmniejszych szans, to ci gwarantuję. Masz taki świat, na jakiego zapracowałeś, nie oszukuj się, że to wina systemu, kraju, rodziców, kota sąsiada. Twoje życie to suma twoich wyborów, a jeśli bałeś się sam zdecydować, to faktycznie ktoś inny wybrał za ciebie, a Ty stałeś się tylko elementem czyjegoś życia.

Pragniesz założyć firmę, to, to zrób, nie szukaj, odpowiedzi u wujka Google, idź do urzędu, rozejrzyj się za lokalem, pracownikami, dofinansowaniem. Przestań marzyć, że któregoś pięknego dnia coś się zmieni, a ty za sprawą czarodziejskiej dostaniesz z dnia na dzień prezesem międzynarodowej spółki.
Pragniesz miłości, to jej poszukaj, idź na spotkania singli, poszukaj w internecie, albo bardziej tradycyjnie idź tam, gdzie są ludzie, aż w końcu ujrzysz swoją miłość w jasnej poświacie. I wcale nie żartuję.

I tak można zrobić z każdą dziedziną życie, ale jedna zasada nie możesz siedzieć i czekać, bo nim się obejrzysz, przesiedzisz całe życie, bo wciąż coś będzie stało ci na drodze, a strach to najgorszy doradca.

Na zakończenie przestań się bać, bo wiedz, że bez ciebie nic się nie zmieni w twoim życiu, nawet nie drgnie. Musisz zacząć powoli spełniać swe marzenia, a twoja codzienność zacznie cię zaskakiwać.

Ewa Kalina

Share this:

1 komentarz :

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes