Co przeszkadza w osiągnięciu marzeń ???Zanim spełnisz swoje marzenia i cały świat będzie bił ci brawa z zachwytu, musisz przygotować się na kilka przeszkód, które mogą przeszkodzić ci w ich spełnieniu. Zastanów się, co by było gdyby wszyscy ludzie osiągnęli to o czym marzą, jaki sens miały by marzenia. Ludzie często poprzestają, na samych marzeniach i zrzucają na innych winę za swój los, czy też czekają na odpowiedni moment, który nigdy nie nadchodzi. Są jednak takie przeszkody które musisz jednak pokonać, aby cieszyć się z spełnienia swych marzeń.


Pierwsze na co powinieneś się uodpornić, to zawistni ludzie, którzy potrafią tylko 
wyśmiewać, wszystko co wystaje ponad przeciętność przeważnie jest mordowane już w samym zarodku. No niestety boimy się inności i różnorodności dlaczego wolimy od razu podcinać innym skrzydła, zanim się rozwiną. Dlatego tak często rezygnujemy, a nasze marzenia zostają tylko wspomnieniem. Pamiętaj nikt nie może dyktować ci jak masz żyć, a wszystkie uszczypliwości i komentarze traktuj jak paliwo do spełniana marzeń.

Zawiść i zazdrość będziesz spotykać na każdym kroku ludzie będą zazdrościć ci twojej odwagi i to ich będzie najbardziej boleć. Każdy chce być wyjątkowy, ale nie każdy ma tyle siły. Pamiętaj oni zostaną tam gdzie są, daleko za tobą, aż zgorzknieją na starość, a ty będziesz daleko z przodu.

Musisz liczyć tylko na siebie, nie zrzucaj na kogoś odpowiedzialności za swoje marzenia, każdy racjonalny człowiek myśli przede wszystkim o sobie. Ja wiem, że wszystkiego nie da się samemu zrobić, ale spróbuj chociaż wszystko nadzorować. Aby, nie okazało się, że zostaniesz sam pod ścianą, no niestety taka nasza natura.

To są z grubsza przeszkody, które należy pokonać na początku swojej drogi ku marzeniom. Ich spełnianie nie jest, ani łatwe, ani proste, ale możesz wszystko, wytaszczy chcieć.


Ewa Kalina

Share this:

1 komentarz :

  1. Mi najbardziej przeszkadza krótka doba :) ale do przodu

    OdpowiedzUsuń

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes