Chcesz osiągnąć sukces ?


Każdy z nas ma swoje miejsce na ziemi, jesteś tu z jakiegoś powodu, ale dzięki wolnej woli sami decydujemy o swoim losie, podobno. Często życie, jak to się mówi jest niesprawiedliwe, ale czy na pewno ? Niby pragniemy życia jak ze snu, ale nie pragniemy na nie zapracować, chcemy je dostać w prezencie. Niestety życie jest jakie jest, ale najważniejsze jest, ile ty z siebie dajesz, żeby było takie o jakim marzysz???


Każdy z nas dostał w przydziale jakiś dar, jak go wykorzysta, do niego należy decyzja. Czasem, czujemy tam w środku, głęboko jak coś nas dusi, nie daje żyć, a przecież jesteśmy niby tacy jak wszyscy.

A może, chciano abyśmy tak myśleli, tworząc szarą posłuszną masę, bez prawa głosu. Od początku jesteśmy ujednolicani, co prawda edukacja sprzyja rozwojowi, ale zabija indywidualność i tak przez lata wbija się do głowy ten jeden idealny model, szkoła, dom, rodzina, praca, emerytura, śmierć.

Pomyślałeś kiedyś, żeby się zbuntować, oczywiście w granicach rozsądku, raz w życiu zrobić coś po swojemu i dla siebie. Pewnie nie, boisz się opinii otoczenia, bo przecież będziesz odstawał. Nie będziesz wpisywał się idealnie w szablon który został nam narzucony z góry, który ma być podobno najlepszy.

Tak właśnie rodzi się sukces z indywidualnych decyzji, poświęcenia. Chęć odkrycia tego co nas tak dusi w środku, nie daje spać, oddychać. Wiem doskonale, że wielu z nas nie usłyszy tego wewnętrznego głosu, zewu , bo został on zabity przez społeczne standardy. A może czasem warto spróbować, zaryzykować i odnaleźć swój dar.


Ewa Kalina.

Share this:

Prześlij komentarz

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes