Wpadki ślubne.


Niedawno miałam przyjemność uczestniczyć w ceremonii zaślubin i weselu, nie zdawałam, sobie sprawy jak wiele rzeczy składa się, aby ten dzień był tym wyjątkowym i najwspanialszym. A naprawdę jest, tyle wydawało, by się szczegółów, które warzą o tym, czy przyjęcie będzie super, czy klapą.

Goście to jeden z najważniejszych elementów wesela, na które w zasadzie nie mamy wpływu, zjeżdżają się ciotki jak na sabaty z różnych części polski, podlotki kuzynostwa, które zaczną smakować ukradkiem wina twoja najbliższa rodzina, która po odwiedzinach u makijażystki, fryzjera plus wystrzałowy strój trudno rozpoznać i hej wesele.

Wesele to czas świętowania i radości a nasza skłonność do nadużywania alkoholu często kończy się tragicznie dla nas samych, choć ku uciesze pozostałej części zgrai. Jak poznać, że ktoś ma we krwi większa proporcje alkoholu niż krwi. Jak wiemy, upojenie alkoholowe przechodzi, różne fazy, od głośnych chichotów, ciekawe pląsy na parkiecie a kończąc na krzykach i kłótniach w hotelowych pokojach. Choć może i lepiej, żeby takie dantejskie sceny nie rozgrywały się przy pełnej sali, bo obecność mundurowych nie jest częścią naszej weselnej tradycji. To samo dotyczy kwestii śpiewania apella piosenki dla pary młodej po ówczesnym wyrwaniu mikrofonu muzykantom, no, chyba że na poprawinach.


To samo dotyczy się stroju, przede wszystkich młodych osób albo tych nadal młodych duchem, za małe i zakrętki e sukienki po młodszych siostrach jak najbardziej wciąż w modzie, albo jeansy, przypominam pierwotnie strój robotników i koszulki polo to jednak dość niestosowny strój na taką uroczystość, ale jak ktoś chce się, wstydzić przez najbliższe 30 lat dzięki nagraniom z kaset to proszę bardzo.

Całonocna zabawa często powoduje bóle stóp, zwracam się teraz do pań, jeśli nie chodzisz na co dzień w szpilkach to się nie żucaj na głęboką wodę albo po prostu weź na przebranie, taniec boso może i jest seksowny na plaży, ale u nasz nie za bardzo.
Najbardziej niestosowna i nietaktowna sytuacja, jaką ja zauważyłam to obgadywanie weselników przez drugą rodzinę, bo te wszystkie ciotki wciąż się pytają i chcą jak najwięcej dowiedzieć o rodzinie pana czy pani młodej, uwierzcie mi na słowo, że to widać jak pokazujecie palcem.

Ślub i wesele to ważny dzień spróbujmy to uszanować, bo para młoda może tak samo zemści się na waszym ślubie, albo dzięki płytom weselnym zbłaźnimy się na wiele lat, sami robiąc sobie krzywdę.


Ewa Kalina.

Share this:

Prześlij komentarz

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes