Telewizja Kłamie.Telewizor stał się wypełniaczem wolnego czasu, zapychając naszą przestrzeń często bezwartościowymi informacjami, niestety, już od maleńkości rodzice przyzwyczajają nas do tego diabelskiego pudełka, który zamiast nas rozwijać to ogranicza, począwszy od wyobraźni po słownictwo.

Dlaczego twierdzę, że telewizja ogłupia to proste, daje nam wszystko na tacy dźwięk obraz, więc po co mamy włączać mózgownicę, to pudło obecnie monstrualnych rozmiarów zabiera nam godziny, dni, lata życia, a co jeszcze robi, nam telewizja skrzywia, nasz stosunek do świata, te wszystkie programy z życia wzięte, jaki to świat jest zły, straszny ludzie tylko mordują, gwałcą, kłamią i oszukują. No niestety taki obraz przestawia telewizja, degeneratów, puszczalskie małolaty, tragedie.

Telewizja ogłupia, bo to są informacje wyselekcjonowane, a co się najlepiej sprzedaje krew, trup, zbrodnia, taki zaczyna się cały cykl wiadomości. Nikt nie mówi, że się komuś udało, że świat jest piękny, nie w telewizji świat jest zły skrzywiony.

Telewizja karmi nas byle czym, a każde państwo świadomie wykorzystuje to narzędzie do swoich celów, od nagonek na przeciwników politycznych po wciskaniu nam na siłę idei, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistości, ale kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą, niestety.

Slogan telewizja kłamie, nie jest wyssany z palca, bierne oglądanie telewizji skrzywia nam obraz rzeczywistości, co nie za bardzo działa na nas samych. Począwszy od seriali o niczym, przedstawiający w zasadzie dwa bieguny, życie bardzo bogatych, którzy opływają w luksusach, albo wręcz odwrotnie życie marginesu społecznego.
A przecież telewizja miała mieć misję, kształcenia młodych ludzi, pokazywania to co dobre, niestety telewizja ogranicza programy edukacyjne, a czemu, bo podobno nie ma oglądalności, choć do końca nie jest to spowodowane brakiem zainteresowania, ale czasem, późną porą emisji.

A jakie mamy programy edukacyjne, oczywiście przyrodnicze trzymające w napięciu do ostatniej sekundy, choć nie wiem, do czego mi się ta wiedza przyda w prawdziwym życiu. Będę wiedziała jak zapolować antylopę, gdy zgubi się na osiedlu. Historyczne, no spoko dla niektórych to jeszcze wspomnienia dla innych piątka z historii. I tyle.
Telewizja nie przygotowuje do zderzenia się z rzeczywistością, nikt nie mówi, żeby, odnieść sukces trzeba tyrać, nie spać i jeszcze nie wiadomo co z tego będzie. Media pokazują, ale już ostatni odcinek, gdy już ktoś osiągnął swój cel.

Dobrze przejdźmy do filmów, te z Sealem znam już na pamięć, wraz Arnoldem i Rockim, mała amia w tej Ameryce aktorów skoro nom stop Ci sami aktorzy, albo Janosik i 13 posterunek, też z jednym aktorem, św. pamięci Markiem Perepeczko.

Teleturnieje, czy poznasz po jednej nutce tytuł piosenki, przydatna umiejętność, i mogłabym tak długo wymieniać.

Czas na klasyk miłość, która przezwycięży wszystko, zawsze Cię odnajdzie i nie musisz nic robić, bo każdemu przeznaczana jest, miłość. W filmach wszystko się dzieje samo, tak naturalnie, więc sieć sobie na kapanie widzu z ulubioną paletą seriali, paczką chipsów i czekać sobie na miłość i szczęście, w końcu każdy film i serial dobrze się kończy, niestety twoje życie nie musi.

Na podsumowanie, telewizja zabija Twój cenny czas, sam musisz zdecydować, kiedy wyjdziesz z telewizora do swojej prawdziwej rzeczywistości.


Ewa Kalina.

Share this:

3 komentarze :

 1. Eh niestety. Telewizja sprzedaje nam to na czym zarobią. Nigdy nie lubiłem telewizji... Post mądry i na wysokim poziomie
  Obserwuje tutajjestem-lekkomyslny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie mam czasu na telewizję i bardzo sie z tego cieszę.

  Kiudlis.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Narzekam na chroniczny brak czasu...ale z jednej strony to dobrze. Wcale nie oglądam..wolę net i w miarę sprawdzone źródła...kwestia tego, że niemal każda strona, jak i stacje, gazety maja swoich faworytów..szczególnie w polityce..a tym samym czytamy to co lubią sami redaktorzy.
  telewizja przede wszystkim jednak zamazuje rzeczywistość, obecnie jest to najbardziej widoczne.
  Aneta
  e-anetabloguje.blog.pl

  OdpowiedzUsuń

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes