Facebook

https://web.facebook.com/kalinaewa/

środa, 26 października 2016

Dlaczego miałam niesamowicie barwne dzieciństwo cz 1.

Dlaczego miałam niesamowicie barwne dzieciństwo cz 1.
Stwierdziłam, że miałam niesamowite barwne dzieciństwo, gdy każdy polak był milionerem, lub gdy mam powiedziała idź się bawić to ja biegłam na podwórko. A dziś młody bierze tablet i wygodnie rośnie mu dupka na kanapie, wyrabiając dar człekokształtnych, przeciwstawny kciuk.

Gry grami, ale ja próbowała naprawdę obejrzeć obecne bajki i niestety oprócz wulgarnych serii  albo japońskiego anime, którą moim zdaniem można co najwyżej oglądać w filmach porno, to nic sensownego nie znalazłam,

Co utwierdza mnie niestety w przekonaniu, że bajki przełomu lat 80-90 plus Wolt Disney, były najlepsze, a tak przy okazji ja wciąż mam nadzieje że Wolta rozmrożą i znów będzie tworzył, taka legenda miejska.

Choć co do niektórych bajek mam pewne zastrzeżenia, choć z drugiej strony może to one uczyły nas podświadomie tolerancji i akceptacji. Oczywiście o tym że Bolek Lolek jak i Żwierek i Muchomorek byli gejami to wszyscy wiedzą. Jakubie zrób mi loda z Tabalugi tez nikogo już nie dziwi. Gumisie i ich sok z gumijagód po której dysponowały ponadprzeciętną siłą, jak się później okazało, było tanim winem marki wino.

Śnieżka ograniczała się do podstawowej roli jaką podobno ma pełnić kobieta, czyli prała, sprzątała, gotowała, a co robiła w jednej izbie z siedmioma krasnoludkami, nikt już się pewnie nie dowie.
Dobrze przejdźmy na wyższy level tolerancji czyli Calineczka i jej Ropuch plus Piękna I Bestia z cyklu nie ważne ze brzydki i stary ważne żeby był bogaty.


Co zaskoczeni no niestety świat jest okrutny, już zapraszam na drugą część w której skupie się na serialach i popkulturze lat ’90. 

Ewa Kalina 

Zapraszam:

2 komentarze:

  1. Urodziłam się w czasie kiedy komunizm chylił się ku upadkowi - doskonale pamiętam, produkcje o których wspominasz i podzieklam Twoje zdanie na ten temat. Ostatnio mialam 'nieprzyjemność' oglądąć kreskowki emitowane obecnie - nie pokazują niczego, poza ordynarnymi odzywkami i agresywnym zachowaniem. Nie ma czemu się dziwicz, dlaczego obecna młodzież jest. jaka jest, skoro od małego wkładane im są do głowy takie, a nie inne wzorce.
    Pozdrawiam,
    Normxcore

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przezBlonparia