Dlaczego miałam niesamowicie barwne dzieciństwo cz 1.


Stwierdziłam, że miałam niesamowite barwne dzieciństwo, gdy każdy polak był milionerem, lub gdy mam powiedziała idź się bawić to ja biegłam na podwórko. A dziś młody bierze tablet i wygodnie rośnie mu dupka na kanapie, wyrabiając dar człekokształtnych, przeciwstawny kciuk.

Gry grami, ale ja próbowała naprawdę obejrzeć obecne bajki i niestety oprócz wulgarnych serii  albo japońskiego anime, którą moim zdaniem można co najwyżej oglądać w filmach porno, to nic sensownego nie znalazłam,

Co utwierdza mnie niestety w przekonaniu, że bajki przełomu lat 80-90 plus Wolt Disney, były najlepsze, a tak przy okazji ja wciąż mam nadzieje że Wolta rozmrożą i znów będzie tworzył, taka legenda miejska.

Choć co do niektórych bajek mam pewne zastrzeżenia, choć z drugiej strony może to one uczyły nas podświadomie tolerancji i akceptacji. Oczywiście o tym że Bolek Lolek jak i Żwierek i Muchomorek byli gejami to wszyscy wiedzą. Jakubie zrób mi loda z Tabalugi tez nikogo już nie dziwi. Gumisie i ich sok z gumijagód po której dysponowały ponadprzeciętną siłą, jak się później okazało, było tanim winem marki wino.

Śnieżka ograniczała się do podstawowej roli jaką podobno ma pełnić kobieta, czyli prała, sprzątała, gotowała, a co robiła w jednej izbie z siedmioma krasnoludkami, nikt już się pewnie nie dowie.
Dobrze przejdźmy na wyższy level tolerancji czyli Calineczka i jej Ropuch plus Piękna I Bestia z cyklu nie ważne ze brzydki i stary ważne żeby był bogaty.


Co zaskoczeni no niestety świat jest okrutny, już zapraszam na drugą część w której skupie się na serialach i popkulturze lat ’90. 

Ewa Kalina 

Zapraszam:

Share this:

2 komentarze :

  1. Urodziłam się w czasie kiedy komunizm chylił się ku upadkowi - doskonale pamiętam, produkcje o których wspominasz i podzieklam Twoje zdanie na ten temat. Ostatnio mialam 'nieprzyjemność' oglądąć kreskowki emitowane obecnie - nie pokazują niczego, poza ordynarnymi odzywkami i agresywnym zachowaniem. Nie ma czemu się dziwicz, dlaczego obecna młodzież jest. jaka jest, skoro od małego wkładane im są do głowy takie, a nie inne wzorce.
    Pozdrawiam,
    Normxcore

    OdpowiedzUsuń

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes