NAWYKI, KTÓRE NISZCZĄ.

Nawyki które niszczą


Nasze nawyki często są dla nas zgubne, odbierają energię i motywację, najwyższy czas przegonić te demony z naszego życia niszczące nasz potencjał. Świadome życie to sztuka, która wymaga od nas zaangażowania i chęci, może już czas zrobić porządek w naszej głowie i życiu, wykorzystując siłę, którą mamy.

Czas oczyścić swój umysł i przestać karmić go śmieciami, pamiętaj twój mózg jest jak żywy organizm, czym będziesz go karmić tak będzie się czuł i wyglądał. Może już starczy tego śmieciowego jedzenia w postaci wiadomości, które mówią tylko o tragediach i śmierci czy też przestań zapychać go durnym i serialami, które nic nie wnoszą do życia. Wmawianie sobie, że przecież inni mają gorzej i brak walki o swój los, bo przecież i tak się nie uda, jest czymś najgorszym, co możemy zrobić sobie sami.

Żeby podjąć wyzwanie i spróbować żyć na własnych zasadach trzeba mieć trochę odwagi, w obecnej będziesz nadal wiódł swój nędzny los. Czy naprawdę, aż tak się boisz, że wolisz poczekać na życie, nie sądzę? Co stanowi twój największy problem, strach przed życiem, a może przed opinią innych już dość, najwyższa pora przestać czekać i wyjść na scenę. Zacząć kierować swoim życiem, a nie czekać, bo naprawdę nie ma czasu.

Bywa, że zazdrościmy innym ich życia, a ja się pytam, co zrobiłeś by twoje było lepsze? Pewnie nic, wciąż czekasz na mannę z nieba, więc się nie dziw, że żyjesz jak żyjesz. Zazdrość często łączy się z obgadywaniem powiedz sobie szczerze, po co ci to dla satysfakcji, bo nie masz sensownego wytłumaczenia na to, że nie chce ci się ruszyć i zacząć działać, a przez to marnujesz swoje życie. Może czas, który poświęcasz innym zainwestuj w siebie.

Niszczenie samych siebie to nie jest przepis na życie, kamienie umysłu byle czym, a do tego zazdrość i obgadywanie z pewnością nie przyniosą niczego dobrego. Przestań w końcu bać się swojego życia, weź za nie odpowiedzialność, a zobaczysz jak wszystko się ułoży.


  Ewa Kalina

Share this:

Prześlij komentarz

 
Copyright © Ewa Kalinowska. Designed by OddThemes