Masz takie życie, na jakie się godzisz !Czyż to nie przerażające, że tak niewielu z nas wie, czego chce od życia i co najważniejsze walczy o nie. Większość idzie utartym szlakiem, nie czerpiąc satysfakcji z cudu, jakim jest ich życie. Wmawiając sobie, że skoro wszyscy ? Tak żyją to i oni muszą żyć tak samo. Najwyższy czas się ocknąć, masz takie życie na, jakie się godzisz. Nie szukaj wytłumaczenia, bo go nie ma, to ty decydujesz o swoim losie. Przypominam brak decyzji to też decyzja.


Może zawsze pragnąłeś malować obrazy, mieć swoją pracownię artystyczną, ale skończyłeś w korporacji na wypełnianiu tabelek, bo tak ktoś ci doradził w końcu to pewny chleb ? A ty poddałeś się fali i cóż masz takie życie, na jakie się zgodziłeś, a pomyśl, co by było, gdybyś zawalczył...

Życie to nie chorągiewka na wietrze, kształtują je nasze wybory lub ich brak, sprowadziły cię do miejsca, w którym obecnie jesteś. Nie szukaj winnych i przestań użalać się nad sobą, z pewnością nic to nie da. Opracuj nowy plan i zacznij działać. Nie czekaj na szczęście zrządzenie losu, okazję czy idealny moment, one nie istnieją, są rezultatem ciężkiej pracy, a nie przypadku.

Ocknij się i bież do pracy, ale już przestań się oszukiwać, że coś się samo zmieni, bo tak z pewnością nie będzie. Musisz podjąć decyzję, czego oczekujesz od życia i to po prostu wziąć. Będzie to najtrudniejsza, a zarazem najwspanialsza podróż, bo będziesz walczyć o siebie i ale siebie.

Nic nie przychodzi gładko, a jeśli odpowiada ci takie życie, jakie masz no cóż, twój wybór. Tylko żebyś nie żałował, że nie podjąłeś próby, by stworzyć swój idealny świat. Wszystko zaczyna się najpierw w głowie, później jest ciężka praca, a wszystko samo zaczyna się układać i spełniać jak zaczarowane.

Każdy ma takie życie, na jakie się godzi, weź się w garść, to twoje decyzje i działanie sprawiły, jak ono wygląda. Najwyższy czas zaakceptować to i iść, ale tym razem po swoje.

Ewa Kalina

Share this:

1 komentarz :

  1. Pięknie to napisałaś. Niestety to niezwykle ciężkie żeby tak z dnia na dzień wiedzieć co się chce i o to walczyć, jednak każdy powinien podjąć jakiekolwiek kroki w tym kierunku. Zacząć walkę o własne szczęście,spełnianie się i swoich marzeń .

    OdpowiedzUsuń

 
Copyright © Ewa Kalinowska. Designed by OddThemes