Przyjaciółki, które warto mieć ?Każdy z nas powinien mieć taką niespokrewnioną rodzinę, którą pewnie tworzysz metodą selekcji naturalnej, mówię o nieformalnym związku, jakim jest przyjaźń. Bez nich nasz świat często byłby nudny a czasem ciężki do przeżycia. Dlatego ktoś wymyślił statut prawie siostry lub prawie brata. Są to osoby, z którymi nie tylko chodzi się na piwo, ale i przeżywa najszczęśliwsze i najsmutniejsze chwile naszej egzystencji.


Pamiętasz, jak byłaś młoda i szalona, gdy świat był jednym placem imprez i wygłupów, tej dziewczynie niestety z wiekiem to nie przeszło. Bo nadal imprezuje na całego, ma kobieta zdrowie, a do tego świetnie wmieszała się w tłum nowych pokoleń. Taka przyjaciółka jest świetnym nawigatorem i przewodnikiem po nocnym mieście, z nią nie da się nudzić. Warto mieć taką przyjaciółkę ona zawsze jest, na bieżąco z nowymi trendami nie będziesz wyglądała, jak stróż w boże ciało, zna, wszystkich a do tego możesz, dzięki niej wydostać się z marazmu szarego życia i od czasu do czasu dać popalić i zaszaleć jak za starych dobrych czasów.
W twoim gronie z pewnością znajduje się psiapsióla, która widziała wszystkie stolice Europy i była w miejscach, o których ja wciąż marzę. A do tego jeszcze jedna rzecz mnie zawsze nurtowała, jak to jest możliwe, że ona ma, kasę na takie podróże skoro zarabiamy, tyle samo, chyba muszę sobie kupić świnkę skarbonkę. Taka osoba to istny skarb, a dlaczego poproś ją, o dobrą radę w sprawie wyjazdu na urlop zaprezentuje ci tyle możliwości i alternatyw, że oniemiejesz, z wrażenia jak za tak małą kasę można się świetnie bawić, a nie wydasz, tyle, co nad Bałtykiem.


Przyjaciółka wyrocznia, kto ma przyjemność tworzyć taki bolesny związek i przeżył, bez krwawej kłótni kończący ów przyjaźń niech się cieszy. To taki typ człowieka, który wyrzyga ci wszystko, od tego, że za dużo rok temu wypiłaś, czy też, że marnujesz, swój czas na pajaców po teksty z cyklu jesteś, za głupia na to czy tamto, ale taki kubeł zimnej wody jest potrzebny, przynajmniej mi. I tyle razy ile dostałam od niej w twarz jej złotymi myślami, że aż mi łzy w oczach stawały. To jednocześnie wiem, że to rodzaj troski mi to odpowiada, ale nie każdemu musi.


I na sam koniec najważniejsza przyjaciółka, prawie siostra, przeważnie jest od dzieciństwa, znacie się jak łyse konie, przeżyłyście razem pierwszy okres, pierwsze złamane serce, maturę. Porozumiewacie się telepatycznie nikt i nic nie zabierze wam wspomnień.

I ja wam życzę takich przyjaźni, oby trwały jak najdłużej.

Ewa KalinaShare this:

1 komentarz :

  1. Zdecydowanie się zgadzam! Przyjaciółka to bardzo ważna osoba w życiu.
    Jeszcze jak dzielisz z nią te same pasje, to już całkiem odlot!

    OdpowiedzUsuń

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes