Dzięki tym zasadom staniesz się bogatym i szczęśliwym człowiekiem.Jesteśmy tacy różni, a jednak pragniemy tego samego bycia szczęśliwym i bogatym. Oczywiście, że dla każdego człowieka znaczy to, co innego, ale jest kilka uniwersalnych zasad wystarczy by się takim stać. Bogactwo przede wszystkim kojarzy się z majętności, ale może ona również oznaczać rodzinę przeżycia i doświadczenia. Wystarczy, że wprowadzisz kilka zasad, które sprawią abyśmy stał się szczęśliwy i bogaty.

Weź los we własne ręce, przestań wierzyć w mannę z nieba, takie rzeczy tylko w telenowelach. Jeśli sam nie zatroszczy się o swój los no to nie łudź się, że coś się w nim zmieni, a tym bardziej na lepsze. Branie odpowiedzialność za swoje życie to podstawa, przestań, więc szukać winnych, zrzucać odpowiedzialność innych, system czy państwo. Ustal cel i plan działania zakasaj rękawy i do pracy.

Twoje nastawienie do tego, co robisz jest moc sprawczą. Przestań narzekać na szefa, zarobki, kolegów z pracy, bo to naprawdę nic nie da. Albo zmienić pracę albo skończ z marudzeniem. Zastanów się lepiej, co można zrobić by stać się lepszym, idź na kurs, zacznij czytać książki branżowe. Niektórzy żyją w przekonaniu, że skoro skończyli studia to nic więcej nie muszę od siebie dać, a to guzik prawda. Każda gałąź przedsiębiorczości rozwija się w zastraszającym tempie i pora dotrzymywać jaj kroku. Wtedy z pewnością zostaniesz doceniony przez szefa i poczujesz, że się spełniasz, jesteś ważny i potrzebny, a przez to i szczęśliwy.

W zdrowym ciele zdrowy duch, możesz oszukiwać, ale tylko siebie. Jeśli będziesz się karmił byle, czym to i tak będziesz się czuł i myślał. Tu panuje prosta zasada, co dasz dostaniesz z powrotem. Przestań żywić się śmieciowym jedzeniem, zacznij sam gotować, przeproś się z owocami i warzywami, a ponadto wyprowadź czasem swoje szare komórki na spacer, na pewno będą ci za to wdzięczne. To samo dotyczy mózgu przestań oglądać byle, co, koniec z odmóżdzaniem się i gapieniem bez sensu w ekran telewizora czy monitor, jak już coś oglądaj to pożytecznego.

Nie zapomnij o samorozwoju, zamiast siedzieć przed telewizorem czy oglądać słodkie kotki w Internecie weź książkę do ręki audiobooki, idź do teatru. Niestety nauka nowych rzeczy często kojarzy nam się z nieprzyjemnym obowiązkiem, lecz przy rozwoju nowych technologii jest to przyjemne, a ponadto przynosi efekty.

Jesteśmy gatunkiem stadnym, więc do normalnego zdrowego funkcjonowania potrzebujemy sobie. Poznawanie nowych osób jest na pewno fascynujące, te nowe osobowości, pomysły, spojrzenie na świat dają do myślenia. Z drugiej jednak strony często również spotykamy ludzi toksycznych pora to zweryfikować i czasem wykluczyć ich z naszego życia dla własnego dobra.

Życie to sztuka wyboru pora abyś sam ją dokonał i stał się szczęśliwym, bogatym człowiekiem.

 Ewa Kalina

Share this:

Prześlij komentarz

 
Copyright © Ewa Kalinowska. Designed by OddThemes