Weź w końcu życie we własne ręce!

Weź życie we własne życie

Branie odpowiedzialności za siebie to sztuka, której trzeba się nauczyć, a im szybciej to zrozumiesz tym lepiej. Wbrew pozorom nie jest to łatwe i proste, wolimy zrzucać odpowiedzialność na innych, narzekać, a czasem nawet paraliżuje nas strach przed nowym. Co by to nie było, czasu to ukrócić i zacząć w końcu żyć dla siebie?


To jak wygląda dziś twoje życie jest sumą decyzji podjętych w przeszłości nie wmawiaj sobie, że taki los, a inni to mają lepiej. Zacznij świadomie kierować swoim życiem, czas przestać się oszukiwać i porównywać z innymi, bo nic to nie da. Narzekanie i użalanie się nad sobą nic nie wniesie do niego a może, co najwyżej go pogorszyć. Nie szukaj również wymyślnych wymówek możesz mieć wszystko, czego tylko zapragniesz, ale trzeba na to zapracować.

Jak wiadomo na wszystko potrzebny jest czas nie ma, co sobie wmawiać, że komuś jest łatwiej, bo nie wiesz tak naprawdę, jaką drogę przeszedł widzisz tylko ostatni element osiągnięty cel. Przestań czekać i mieć nadzieję, pracuj na swój sukces i nie poddawaj się, bo inaczej nie zmieni swojego życia. Nieważne, z jakiego pułapu startujesz, najważniejsze, że wiesz, dokąd zmierzasz dopóki będziesz mieć swój cel przed oczami wszystko będzie się układać i ty zdobędziesz swój upragniony szczyt.

Ludzie, którymi się otaczamy z jednej strony mogą na uskrzydlać, wspierać a z drugiej, co jest niestety częstsze podcinać skrzydła. Często zmęczeni swoim życiem bez planów na przyszłość, ambicji wciąż narzekają i szukają wymówek, niestety czasem trzeba dość radykalnie podejść do zmiany i po prostu ukrócić ich panowania w naszym życiu. Oczywiście, że nie będzie to łatwe, ale myślę, że gdy zrozumiesz, że tak może wyglądać twoje życie w przyszłości, sam dobrze wybierzesz.


Praca nad swoimi marzeniami to niestety ciężka harówka nie ma, co się oszukiwać, czas nauczyć się wykorzystywać swój czas jak najlepiej. Przestań wypełnić go rzeczami, które robią wodę z mózgu, po co ci to nie lepiej poświęć ten czas na rozwój. Niestety tu nie ma drogi na skróty chcesz coś osiągnąć musisz na to zapracować, koniec kropka. Od ciebie będzie zależało, co robisz z cennymi chwilami czy będziesz przekuwał je na sukces czy też nie.

Wzięcie odpowiedzialności za swoje życie to trudna sztuka, a wyeliminowanie z niego wszystkich zbędnych rzeczy jest jeszcze trudniejsze. No cóż trzeba się czasem poświęcić by świadomie żyć i dotrzeć do celu.


 Ewa Kalina

Share this:

Prześlij komentarz

 
Copyright © Ewa Kalinowska. Designed by OddThemes