Musisz być wytrwały !


Ilu znasz ludzi utalentowanych, którzy śpiewali, grali, tańczyli, malowali, czy też mieli pomysł na swój biznes i co, i nic. Czy tych wszystkowiedzących, którzy podobno mieli zaplanowaną przyszłość, a dziś nawet nie wiesz, czy żyją. A czemu, zabrakło im wytrwałości, bo marzenia to dopiero początek, a potem przychodzi czas na krew i pot. Życie to nie telenowela, tylko masa pracy, którą trzeba dzień w dzień wykonywać i jeszcze mieć nadzieję, że coś z tego będzie.


W swoim życiu spotkałam wiele takich osób, jedni chcieli być gwiazdami palestry inny podbijać sceny, ale to były tylko słowa, jak się później okazało. W dorosłym życiu zabrakło im wytrwałości, skończyli na etacie za najniższą krajową w swojej miejscowości. I ja się pytam, gdzie są ci ludzie, którymi byli za młodu, gdzie ten żar w oku i chęć życia po swojemu, na własnych zasadach.

Dlaczego tak się dzieje, że w młodości mamy plany, a w dorosłości giniemy przytłoczeni codziennością. Może dlatego, że marzenia nie bolą, a pracą i owszem. Bo żeby spełnić swoje plany, trzeba mieć dużo cierpliwości, wytrwałości, nie rzadko poświęcić wszystko co się ma i pracować często ponad siły i możliwości, a poza tym znosić jeszcze presje otoczenia.

Niestety, samo marzenie o czymś, nie sprawi, że coś się w naszym życiu zmieni, może teraz kogoś rozczaruję, ale to praca zmienia rzeczywistość. To jak ciężkie mozolne przerzucanie ton gnoju, taplając się po pas w błocie, a do tego z uśmiechem na twarzy. Tak, tak wygląda spełnianie marzeń. To ani nic miłego, ani przyjemnego, ale jaka satysfakcja gdy już osiągniesz swój cel i odwrócisz się stwierdzając, że było warto
.
Nie wolno się łudzić, że ktoś miał łatwiej, albo lepiej że samo spadnie z nieba, za miesiąc czy rok. No nie a czas ucieka, trzeba zacząć i to od razu, wciąż iść do przodu. Jedyna rzecz jaka jest ci potrzebna to wytrwałość, bez wymówek, porównań, bo to twoje życie, tylko twoje, a jak chcesz je przeżyć to też twoja sprawa,

Jest tylko jeden sprawdzony sposób na spełnienie marzeń, praca. Bo nie musisz być za bystry, za ładny, za mądry, wystarczy, że będziesz wytrwały.

Ewa Kalina
Share this:

Prześlij komentarz

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes