Jak rozciągnąć DOBĘ ?


Doba, 24 godziny życia i co z nimi robimy, jak wykorzystujemy te cenne chwile w życiu, aby się rozwijać, czy może standardowo, na jedzeniu, spaniu i pracy, której się nawet nie lubi, wciąż wmawiając sobie, że nie mamy czasu. Odpowiedź jest prosta, jesteśmy za leniwi i wygodni, aby lepiej zorganizować sobie czas. A niestety godzina za godziną wciąż nieubłaganie ucieka, skracając nasz czas na spełnienie marzeń, a jednocześnie szans na wymarzone życie. Chyba najwyższy czas rozciągnąć swoją dobę, aby znaleźć w niej czas na wszystko, aby w ostatniej dobie życia nie żałować


Czasem wydaje mi się, że powinny być zawody w marnowaniu czasu, nie to niestety nie jest kiepski żart. Przypomnij sobie, ile razy w życiu sobie odpuściłeś, bo coś tam, ile razy nie chciało Ci się poderwać tyłka z kanapy. A potem narzekasz, że inni mają, że innym się udaje, bo przecież to jest niemożliwe , mieć szczęśliwy dom, kochającą rodzinę i być szczęśliwym człowiekiem, przestań być hipokrytą.

Uwielbiamy swoje wymówki, pielęgnujemy je, a czas płynie minuta po minucie, godzina za godziną, nieubłaganie zabierając oddech, za oddechem skracając naszą przyszłość.

Rozciągnięcie doby nie jest wcale aż takie trudne, trzeba po prostu przestać szukać wymówek, oczekiwać, że spadnie ci manna z nieba. Zacznij powoli, nie napinaj się, bo pękniesz przed startem, to małe kroki i systematyczność prowadzą do celu. Na początku nie warto mieć planu jako takiego, bo zamiast pracować, ty skupisz się na mało istotnej rzeczy. Zaczniesz cudować, wymyślać, narzucać sobie tempo maratończyka. Załóż, że przeczytasz dziennie dwadzieścia stron, czy też namalujesz, narysujesz czy coś napiszesz i tak codziennie, nawet nie zauważysz, jak szybko zaczną spełniać się twoje marzenia.

Widzisz jakie to proste, a teraz pomyśl, ile możesz zrobić, przez 365 dni w roku, i wcale nie będzie to dużo kosztować ani pracy, ani czasu a twoja doba naprawdę się rozciągnie.

To jest mój sposób na rozciąganie doby, iść wciąż do przodu, choć każdy musi znaleźć swój złoty środek, to jedno jest pewne, za szybkie tempo nikomu nie służy.


Ewa Kalina

Share this:

Prześlij komentarz

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes