Oczekiwania to zło powszechne!

Oczekiwania to zło

Nasze pragnienia w postaci oczekiwań często niestety nie przeżywają zdarzenia z rzeczywistością, przez sami nieświadomie robimy sobie krzywdę. Niespełnione oczekiwanie wypalają dziurę w głowie niosąc za sobą poczucie żalu i rozczarowania własną osobą. Najwyższa pora przestać oczekiwać, samemu zadbać o realizację założeń. Często niestety obarczone innych ludzi zadaniami, których nie chcą spełnić albo nawet o nich nie wiedzą, przez to nasze oczekiwania często przynoszą wielki ból i rozgoryczenie. Przestać mieć oczekiwania i zacznij przyjmować życie takim, jakim jest, a nie takim, jaki chcemy żeby był.


Najpierw oczekujemy od rodziców miłości, ciepła bycia najważniejszym tylko, że rodzice to też tylko ludzie i czasami po prostu nie mają tyle siły, aby dźwigać nas przez całe życie. Nikt nie przechodzi kursu jak być rodzicem na medal, więc może czas zmienić oczekiwania na zrozumienie, a wtedy wszystko z pewnością będzie łatwiejsze. Nie mogę zapomnieć o istotnej kwestii w pewnym wieku musimy w końcu odciąć pępowinę i sami brać za siebie odpowiedzialność. Oczywiście, że będzie to bolesne i nieprzyjemne, ale tak trzeba pamiętaj, że ty jesteś indywidualną wyjątkowo odrębną jednostka. I przestań oczekiwać, że inni zacznę żyć za ciebie.

Idealny partner i oczekiwania względem niego należy trzymać delikatnie mówiąc na wodzy. Jesteśmy tylko ludźmi, a przecież nie miał być idealny, z drugiej strony czy ty też jesteś idealny, czy tylko masz wymagania, pomyśl o tym. Najprościej jest wyzbyć się oczekiwań i zamienić je na akceptację wtedy dopiero będziesz w pełni szczęśliwym człowiekiem. Często niestety mamy wypaczony obraz miłość po tych wszystkich komediach romantycznych, rzewnych telenowelach, nie może być inaczej w końcu z nich bierzemy przykład. Pora z tym skończyć i zamiast księcia na białym koniu znaleźć mądrego, wartościowego, człowieka, który będzie nas kocham i szanował.

Często mamy duże oczekiwania względem relacji z innymi ludźmi trzeba tylko pamiętać, że to tylko nasza perspektywa. Czas spojrzeć szerzej, bo wtedy możemy zobaczyć i zrozumieć innych ludzi. Najlepiej jest zaakceptować zaistniałą sytuację by nie mieć ciągłego żalu i nie borykać się z rozczarowaniem. A może zamiast tłamsić je w sobie mów otwarcie, czego oczekujesz, a wtedy z pewnością będziesz miał jasny ogląd sytuacji. Ewa Kalina

Share this:

Prześlij komentarz

 
Copyright © Ewa Kalinowska. Designed by OddThemes