Ile ważą twoje marzenia ?


Wszystko na tym świecie z reguły jest z mierzalne i policzalne. No niestety świat kocha się w liczbach, wykresach, tabelach, a zastanawiałeś się, ile w takim razie ważą marzenia. Ile jest to mrzonka pijaka, a ile prawdziwe, rzetelne mierzalne ich powolne spełnianie. Tak, tak żeby spełnić marzenie, trzeba się napracować, ale nie tam w głowie, ale tu na ziemi w rzeczywistości. Bo bez naszej pracy marzenia nigdy nie się staną sobie częścią naszego życia, tego to możesz być pewien jak w banku.


Pewnie się dziwisz z marzenia można, zważyć, czy zmierzyć, a można, bo najpierw są marzenia później żmudna ciężka praca i w końcu efekt, urzeczywistnienie tych marzeń. Choć ludzie często obierają taktykę ciągłego przygotowywania się do ich spełniania, boją się pokazać światy siebie, swoje umiejętności czy pomysły mające swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Oczywiście nikt nikomu tu nie zabrania, marzyć, o czym tylko dusza zapragnie, ale odpowiedz sobie sam na pytanie, jaki to ma sens ? I tak wieli ludzi w końcu swoją przygodę na marzeniach o życiu ze snu, bo nie zrobili pierwszego kroku, wciąż się przygotowywali, na lepszy czas, moment, sytuacje, pomysł aż pożarła ich szara rzeczywistość.

Na zakończenie, zastanów się, ile waży twoje życie bez spełniania marzeń, czy o to chodzi, by być pustym w środku, jak maszyna robić tylko tyle ile pozwalają jakieś utarte schematy, sztywne reguły niczym maszyny w fabryce nie dać światu nic od siebie, a co będzie, gdy coś w tobie pęknie ? Kogo będziesz winił za swój los ?


Ewa Kalina

Share this:

Prześlij komentarz

 
Copyright © Ewa Kalina. Designed by OddThemes